Oferta:

Oferujemy szeroki zakres usług inżynieryjno - projektowych oraz doradztwo w zakresie gospodarowania energią cieplną i także określania charakterystyki energetycznej budynku Specjalizujemy się w opracowaniu dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych, biurowych, użyteczności publicznej oraz przemysłowych w zakresie:

  • projektowania instalacji sanitarnych

  • audytów energetycznych

  • świadectw charakterystyki energetycznej budynków (certyfikaty energetyczne budynków)

  • inwentaryzacji techniczno - instalacyjnej, opinie i ekspertyzy techniczne w zakresie instalacji sanitarnych

Projektowanie instalacji sanitarnych

Główną działalnością firmy jest opracowywanie projektów technicznych budowlano-wykonawczych w zakresie:

  • instalacji centralnego ogrzewania   
  • instalacji wodno - kanalizacyjnych
  • instalacji gazowych
  • instalacji wentylacji i klimatyzacji
  • kotłowni, węzłów cieplnych i sieci ciepłowniczych
  • instalacji wody lodowej

W swych opracowaniach wykorzystujemy optymalne i nowoczesne rozwiązania techniczne oraz stosujemy urządzenia renomowanych firm z branży instalacyjnej.

Audyty energetyczne

Audyt energetyczny jest to dokument, w którym określony jest zakres oraz parametry techniczno-ekonomiczne robót termomodernizacyjnych budynku, uwzględniający wybór najlepszego wariantu powyższego przedsięwzięcia (pod względem technicznym z uwzględnieniem oszczędności energii oraz ekonomicznym). Audyt energetyczny jest pierwszym elementem potrzebnym do rozpoczęcia inwestycji termomodernizacyjnej. Stanowi on podstawę do sporządzenia dokumentacji technicznej przedsięwzięcia termomodernizacyjnego oraz jest niezbędny do uzyskania pożyczki czy premii termomodernizacyjnej.

Świadectwo charakterystyki energetycznej

Świadectwo charakterystyki energetycznej jest to dokument, który określa wielkość zapotrzebowania na energię niezbędną do zaspokojenia potrzeb związanych z użytkowaniem budynku lub lokalu, czyli energii na potrzeby ogrzewania, przygotowania ciepłej wody, wentylacji i klimatyzacji, a w przypadku budynków użyteczności publicznej również oświetlenia. W świadectwie ocenia się wielkość zapotrzebowania na energię wynikającego z przeznaczenia i standardu budynku oraz jego systemów instalacyjnych, czyli na podstawie jego stałych, obiektywnych cech, a nie na podstawie pomiaru zużycia energii gdyż trudno poddać obiektywnej ocenie sposób użytkowania budynku przez jego użytkowników. Obowiązek posiadania świadectwa charakterystyki energetycznej budynku, lokalu mieszkalnego lub części budynku stanowiącej samodzielną całość techniczno-użytkową wynika z prawa europejskiego. Zobowiązania państw członkowskich Unii Europejskiej zapisane w dyrektywie 2002/91/WE w sprawie charakterystyki energetycznej budynków zostały wprowadzone do polskiego prawa przez nowelizację ustawy Prawo budowlane. Celem wprowadzenia obowiązku sporządzania świadectw jest promowanie budownictwa efektywnego energetycznie i zwiększanie świadomości społecznej w zakresie możliwości uzyskania oszczędności energii w budownictwie. Dzięki informacjom zawartym w świadectwie właściciel, najemca lub użytkownik będzie mógł określić orientacyjne roczne zapotrzebowanie na energię, a tym samym koszt utrzymania związany z zapotrzebowaniem na energię. Od 1 stycznia 2009 świadectwo charakterystyki energetycznej jest obowiązkowe dla wszystkich nowopowstałych nieruchomości oraz używanych wprowadzanych do obrotu (sprzedawanych lub wynajmowanych), a także dla budynku, gdy w wyniku przebudowy lub remontu uległa jego charakterystyka energetyczna. Świadectwo jest sporządzane na podstawie oceny energetycznej, polegającej na określeniu wielu różnych parametrów energetycznych (zintegrowanej charakterystyce energetycznej).

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury